Run the Pines

Overall Finish List

October 05, 2017


Results By So iLL Racing
5th Grade Girls
6th Grade Boys
6th Grade Girls
7th Grade Boys
7th Grade Girls
8th Grade Boys
8th Grade Girls

5th Grade Boys

Place Name Team Bib No Total Time Pace
1 Clayton Lakatos Trinity Lutheran 177 7:49.5 6:18/M
2 Braden Davis UCS 9 8:06.8 6:32/M
3 Nolan Mast Summersville 30 8:10.0 6:35/M
4 Santi Albuixech-Robinson OLMC 155 8:11.7 6:36/M
5 Cole Jackson Crab Orchard 296 8:12.5 6:37/M
6 Levi Ohley Summersville 31 8:13.2 6:38/M
7 Emanuel Isspeih Unity Point 114 8:23.8 6:46/M
8 Isaac Walters Evansville 283 8:34.2 6:55/M
9 Owen Hughey Summersville 29 8:39.9 6:59/M
10 Louie Herrter Unity Point 115 8:40.9 6:59/M
11 Logan Gass UCS 10 8:41.2 7:00/M
12 John Meredith Unity Point 127 8:50.5 7:07/M
13 Domanic Garavalia OLMC 156 9:07.1 7:21/M
14 Cruz Lakatos Trinity Lutheran 178 9:09.0 7:23/M
15 Carter Watts Crab Orchard 298 9:09.8 7:23/M
16 Jack Tate Adams 64 9:10.9 7:24/M
17 Jack Troutner UCS 7 9:24.4 7:35/M
18 Henry Hoehner Lick Creek 47 9:26.5 7:36/M
19 Wade Miller OLMC 158 9:28.9 7:38/M
20 Chris Wright Lick Creek 48 9:35.2 7:44/M
21 Troy Robinson Crab Orchard 297 9:37.0 7:45/M
22 Matias Calderon Unity Point 125 9:40.9 7:48/M
23 Bill Xu Unity Point 116 9:41.4 7:49/M
24 Corbin jeffords Adams 62 9:42.0 7:49/M
25 Matthew Redden Trinity Lutheran 179 9:42.6 7:49/M
26 Ben Henry Adams 66 9:52.0 7:57/M
27 Dean Sheff Summersville 27 9:55.6 8:00/M
28 Gavin McGee Adams 63 10:07.3 8:10/M
29 Joshua Bird Sparta 223 10:19.4 8:19/M
30 Ryan Amann Tamaroa 137 10:21.3 8:21/M
31 David Weng Unity Point 126 10:25.7 8:24/M
32 Khaner Barber Adams 60 10:31.3 8:29/M
33 Jose Mendez OLMC 157 10:32.0 8:30/M
34 Quintin Littlepage Sparta 228 10:37.5 8:34/M
35 Toxie Stucker UCS 8 10:40.4 8:36/M
36 Brody Montroy Evansville 284 10:41.3 8:37/M
37 James Mattingly OLMC 160 10:42.6 8:38/M
38 Aaron Orella Evansville 285 10:45.9 8:40/M
39 Cash Hankins Crab Orchard 301 10:47.5 8:42/M
40 Noah Throgmorton Crab Orchard 303 10:48.0 8:43/M
41 Ryder Rhoades Summersville 28 10:49.5 8:43/M
42 Jared Whitt Crab Orchard 299 11:01.6 8:53/M
43 Landon Howell Crab Orchard 300 11:08.1 8:59/M
44 Nate Campbell OLMC 159 11:25.5 9:12/M
45 Ean Taylor Crab Orchard 319 12:45.7 10:17/M
46 Jake Wesbecher Sparta 225 12:46.2 10:18/M
47 Khasen Anderson Crab Orchard 302 12:59.1 10:28/M
48 Rolland Trehearne Sparta 224 14:15.6 11:30/M
49 Evan Arthurs Adams 65 14:28.2 11:40/M
50 Logan Lehde Evansville 287 16:23.4 13:13/M
Top  

5th Grade Girls

Place Name Team Bib No Total Time Pace
1 Courtney Drake Evansville 278 11:11.5 9:01/M
2 Ellary Blakey UCS 3 11:11.8 9:01/M
3 Paetyn Hodge Summersville 22 11:13.0 9:03/M
4 Chelsea Beahringer Summersville 18 11:15.7 9:04/M
5 Kaitlyn Matuszewich Lick Creek 41 11:30.3 9:16/M
6 Aliyah Woods Summersville 20 11:56.0 9:37/M
7 Joscelyn Morrow Adams 67 11:56.4 9:37/M
8 Kenzie Stover Lick Creek 42 12:04.2 9:44/M
9 Eden Anderson Crab Orchard 294 12:06.4 9:45/M
10 Isabella Kraus St Andrew - Murphysboro 320 12:07.0 9:46/M
11 Sarah Haisler Trinity Lutheran 180 12:09.9 9:48/M
12 Brinley Corbit Lick Creek 39 12:14.0 9:52/M
13 Kiley Myers Lick Creek 44 12:16.0 9:54/M
14 Abby Hernandez Sparta 219 12:36.3 10:10/M
15 Hailey Fleschert Trinity Lutheran 183 12:45.4 10:17/M
16 Kenzie Pierce Evansville 280 12:52.6 10:23/M
17 Lily Tejada Evansville 282 13:02.6 10:31/M
18 Kate Haisler Trinity Lutheran 181 13:11.6 10:38/M
19 Maddie Redden Trinity Lutheran 182 13:14.1 10:40/M
20 Maddie Schulein Evansville 279 13:19.8 10:44/M
21 Briann Orella Evansville 286 13:31.3 10:54/M
22 Tymyria Patrick Sparta 220 13:32.9 10:55/M
23 Hannah Simmons Crab Orchard 295 13:35.8 10:57/M
24 Raven Duty Crab Orchard 293 13:45.2 11:05/M
25 Molly Lochmann Trinity Lutheran 186 13:47.3 11:07/M
26 Isabella Jaramillo Unity Point 121 13:48.8 11:08/M
27 Chloe Adams Evansville 281 13:50.6 11:09/M
28 Marin Chamness Unity Point 129 14:05.7 11:21/M
29 Danicah Tobin Summersville 25 14:07.5 11:23/M
30 Lainey McFarlin Trinity Lutheran 185 14:12.2 11:27/M
31 Elise Hamilton Sparta 218 14:35.5 11:46/M
32 Alyssa Niemann Trinity Lutheran 184 14:42.9 11:51/M
33 Hannah Stine Sparta 221 14:44.2 11:53/M
34 Abby Langenstein St Andrew - Murphysboro 322 15:03.1 12:08/M
35 Phoebe Davis St Andrew - Murphysboro 321 15:04.1 12:09/M
36 Natilyn Corbit Lick Creek 45 15:17.7 12:20/M
37 Leilah Harris Tamaroa 136 15:22.1 12:24/M
38 Avery Lintz Trinity Lutheran 187 15:30.0 12:30/M
39 Sydney Davis Unity Point 130 15:35.7 12:34/M
40 Makenna Smith Summersville 19 15:39.4 12:37/M
41 Avery McFarlin Trinity Lutheran 189 15:41.0 12:39/M
42 Katie Vickery Sparta 222 15:54.4 12:49/M
43 Jessica Morris Unity Point 131 19:41.3 15:52/M
44 Cayleigh McMurtry Crab Orchard 318 19:42.0 15:53/M
45 Laleanna Coonce Summersville 23 19:45.1 15:56/M
46 Bella Rivera Unity Point 134 19:53.0 16:02/M
Top  

6th Grade Boys

Place Name Team Bib No Total Time Pace
1 Mason Haake OLMC 167 7:21.8 5:56/M
2 Keegan Weber Herrin 192 7:31.1 6:04/M
3 Dylon Nalley Marion 256 7:50.6 6:19/M
4 Michael Cagle Herrin 206 7:57.3 6:25/M
5 Aiden Karl OLMC 164 7:59.8 6:26/M
6 Hayden Lees OLMC 166 8:06.0 6:32/M
7 Grant Walter Evansville 289 8:25.0 6:47/M
8 Hayden Howell Herrin 207 8:26.6 6:48/M
9 Camden Bruner Marion 259 8:28.7 6:50/M
10 JJ Gerardi Lick Creek 46 8:38.4 6:58/M
11 Sheldon McPhail UCS 6 8:40.0 6:59/M
12 Jacob Huether Evansville 288 8:45.5 7:03/M
13 Wyatt Orr Crab Orchard 307 8:47.4 7:05/M
14 Cameron Flesch Marion 260 8:50.5 7:07/M
15 Mason Barger Adams 58 8:59.4 7:15/M
16 Matthew Joyner Marion 258 9:06.2 7:20/M
17 Caidan Masterson Marion 257 9:09.7 7:23/M
18 Aidan Sanders Unity Point 117 9:15.8 7:28/M
19 Sam Haury Sparta 227 9:17.5 7:29/M
20 Jack Loesing Sparta 229 9:24.5 7:35/M
21 Theodor Martin Unity Point 124 9:34.3 7:43/M
22 Cody Doolin Herrin 212 9:53.3 7:58/M
23 Eli Adkins Marion 261 10:06.7 8:09/M
24 Aaron Hughley Herrin 211 10:26.7 8:25/M
25 Noah Motsinger Marion 262 10:45.0 8:40/M
26 Kade Rivett Adams 59 10:48.7 8:43/M
27 Nathan Abba OLMC 161 10:57.3 8:50/M
28 Glenn Westley Tamaroa 147 13:51.9 11:10/M
29 Lucus Bieser Tamaroa 139 13:52.7 11:11/M
30 Aidan Harrison OLMC 165 18:43.3 15:06/M
Top  

6th Grade Girls

Place Name Team Bib No Total Time Pace
1 Jadyn Gerardi Lick Creek 43 7:57.2 6:25/M
2 Kenidee Boldt Summersville 17 8:15.9 6:39/M
3 Emery Edwards St Paul 11 8:16.3 6:40/M
4 Blanca Aluixech-Robinson OLMC 162 8:16.6 6:40/M
5 Kayla Matuszewich Lick Creek 40 8:21.2 6:44/M
6 Zoey Danner Marion 275 8:38.0 6:58/M
7 Grace Wessel St Paul 12 8:41.2 7:00/M
8 Kamiliah Ashmore Herrin 200 8:44.9 7:03/M
9 Meranda Wright Lick Creek 38 8:51.5 7:08/M
10 Alexis Ucci Marion 273 9:00.5 7:15/M
11 Molly Mulligan St Andrew - Murphysboro 323 9:13.4 7:26/M
12 Bella Mings Marion 274 9:13.9 7:26/M
13 Mckayla Kerrigan Herrin 204 9:14.8 7:27/M
14 Yahri Edmond Unity Point 122 9:15.6 7:28/M
15 Jaci Bethel OLMC 163 9:18.4 7:30/M
16 Lauren Mclusky Herrin 203 9:20.0 7:32/M
17 Sophia Simpkins Herrin 201 9:20.4 7:32/M
18 Trista Charlotte Herrin 216 9:23.0 7:34/M
19 Lily Szczeblewski Tamaroa 145 9:28.6 7:38/M
20 Braelyn Berry Herrin 215 9:32.0 7:41/M
21 Paige Huddleston Crab Orchard 304 10:00.4 8:04/M
22 Gabby Dethrow Sparta 226 10:21.6 8:21/M
23 Briana Roberts Tamaroa 144 10:56.5 8:49/M
24 Stella Chandler Unity Point 132 11:05.4 8:56/M
25 Katie Weaver OLMC 168 11:17.9 9:06/M
26 Delaney Harrison OLMC 345 11:28.9 9:15/M
27 Rileigh Harris Tamaroa 140 11:32.3 9:18/M
28 Keira Land Crab Orchard 305 11:53.0 9:35/M
29 Aubrey Bergman Unity Point 133 12:27.0 10:02/M
30 Mattie Watkins Tamaroa 146 13:10.3 10:37/M
31 Bryna Jablonski Tamaroa 141 14:03.5 11:20/M
Top  

7th Grade Boys

Place Name Team Bib No Total Time Pace
1 Hunter Wendel St Paul 14 11:32.5 6:12/M
2 Chase Banks Marion 249 11:51.4 6:22/M
3 Matthew Surburg Marion 251 11:54.0 6:24/M
4 Corey Sinclair Marion 250 12:03.9 6:29/M
5 Jackson Burke Carterville 89 12:13.2 6:34/M
6 Elliot O'Keefe Marion 252 12:18.1 6:37/M
7 Danny Kimmell Marion 253 12:30.3 6:43/M
8 Ramos Malichi Herrin 193 12:39.1 6:48/M
9 Dylan Meyer Massac County 343 12:53.0 6:56/M
10 Sam Han Unity Point 109 13:07.4 7:03/M
11 Robby Rooker Crab Orchard 312 13:08.5 7:04/M
12 Ajay Altman Unity Point 112 13:11.2 7:05/M
13 Payton Merrell Adams 54 13:16.3 7:08/M
14 Zach Goodson Unity Point 110 13:16.8 7:08/M
15 Camden Doss Marion 254 13:45.9 7:24/M
16 Zander Byrley Herrin 209 13:47.6 7:25/M
17 Landon Judd Carterville 90 13:57.0 7:30/M
18 Sean Troutner UCS 5 13:57.6 7:30/M
19 Jesse Jarvis Carterville 84 13:58.0 7:31/M
20 Conor jeffords Adams 52 14:12.6 7:38/M
21 Cameron Turner Carterville 93 14:33.8 7:49/M
22 Noah Jeffords Massac County 342 14:41.2 7:54/M
23 Will Christopher Crab Orchard 310 14:43.4 7:55/M
24 Conner Richardson Crab Orchard 311 14:44.3 7:55/M
25 Bryson Burgess Marion 255 14:46.7 7:56/M
26 Jaxon Creekpaum Tamaroa 149 14:50.0 7:58/M
27 Corbin Harmon Carterville 86 14:52.2 8:00/M
28 Riley Biermann Sparta 235 14:58.0 8:03/M
29 Jonathan Meyr St Paul 15 15:09.1 8:09/M
30 Scott Frasier Herrin 208 15:11.6 8:10/M
31 Smith Reese Sparta 236 15:14.9 8:11/M
32 Josiah Denman Carterville 83 15:25.9 8:17/M
33 Carson Harros Carterville 91 15:28.0 8:19/M
34 Brenden Banz Unity Point 111 15:38.7 8:24/M
35 Ryan Giblin Carterville 82 15:41.8 8:26/M
36 Joel Morrow Adams 55 16:31.4 8:53/M
37 James Anterola St Andrew - Murphysboro 325 16:38.4 8:57/M
38 Coyle Hetrick Carterville 87 16:47.9 9:01/M
39 Blaze Pitman Tamaroa 151 17:00.5 9:08/M
40 Sulaiman Fahran Unity Point 113 17:22.9 9:20/M
41 Luther Hawes Massac County 341 17:24.8 9:21/M
42 Ayden Brown Carterville 88 17:30.6 9:25/M
43 Luke Jones OLMC 170 17:52.5 9:36/M
44 Mason Ryder St Andrew - Murphysboro 324 18:06.0 9:44/M
45 Chase Amos St Teresa - Belleville 277 18:39.8 10:02/M
46 Rolan Chitwood Tamaroa 148 21:27.5 11:32/M
Top  

7th Grade Girls

Place Name Team Bib No Total Time Pace
1 Brodie Denny Lick Creek 35 12:06.8 6:30/M
2 Sadie Hamilton Sparta 232 12:37.8 6:47/M
3 Hayley Drake Evansville 290 12:45.7 6:51/M
4 Briley Engram Herrin 199 13:16.7 7:08/M
5 Kaylee Stover Lick Creek 36 13:35.4 7:18/M
6 Maci Wendel St Paul 13 13:41.4 7:21/M
7 Lily Harris Marion 268 13:49.8 7:26/M
8 Hailey Johnson Marion 269 13:52.9 7:27/M
9 Hannah Foster Carterville 71 14:09.6 7:36/M
10 Ali Benson Summersville 16 14:17.9 7:41/M
11 Maliah Roye Marion 344 14:33.5 7:49/M
12 Angelina Levins Carterville 77 14:36.0 7:51/M
13 Olivia Schiling Evansville 292 14:41.5 7:54/M
14 Molly Huether Evansville 291 14:45.5 7:56/M
15 Daira Sangurima Sparta 233 14:58.2 8:03/M
16 Cami Lincoln Marion 270 15:08.8 8:08/M
17 Participant Number 900 900 15:28.4 8:19/M
18 Megan Fleege Carterville 70 15:44.3 8:28/M
19 Anna Balmforth Carterville 69 15:46.6 8:29/M
20 Ella O'Briwn Carterville 81 15:54.3 8:33/M
21 Kiley Daily Lick Creek 37 15:55.8 8:33/M
22 Makayla Ripley Carterville 80 15:59.0 8:36/M
23 Hillary Siemer Carterville 73 16:05.7 8:39/M
24 Grace Willis Massac County 333 16:06.8 8:39/M
25 Abbi McGee Adams 53 16:08.2 8:40/M
26 Alli Hannan Massac County 332 16:13.8 8:43/M
27 Emma Robinson Herrin 213 16:22.8 8:48/M
28 Carolina Rodriguez Marion 271 16:31.3 8:53/M
29 Alyssa Roberts Tamaroa 153 16:41.7 8:58/M
30 Alexandra Rhude Unity Point 118 16:45.7 9:00/M
31 Annaliese Corbin Sparta 230 16:51.2 9:04/M
32 Briley Akes Marion 272 16:52.8 9:04/M
33 Ella Tate Adams 56 16:53.3 9:05/M
34 Michelle Wang Unity Point 120 17:03.7 9:10/M
35 Grace Ticer Herrin 217 17:07.0 9:12/M
36 Kelsi Bigler Herrin 214 17:08.4 9:13/M
37 Abby Banovz Carterville 74 17:41.1 9:30/M
38 Rylee Davis Carterville 76 17:42.9 9:31/M
39 Paige Riedy Carterville 79 18:01.5 9:41/M
40 Nuraishah Mohamed Ali Unity Point 119 18:17.2 9:50/M
41 Yasmine Tomas Carterville 78 18:43.3 10:04/M
42 Amelia Booker Carterville 75 18:53.5 10:09/M
43 Zoe Mercer Carterville 85 19:34.0 10:31/M
44 Jaylen Garrett Sparta 231 19:49.3 10:39/M
45 Clare Wallace Adams 57 19:57.1 10:44/M
46 Raini King Adams 327 21:45.2 11:42/M
47 Hayley Tillock Sparta 234 21:56.5 11:48/M
48 Guadalupe Sebastian Carterville 72 22:02.6 11:51/M
49 Brooke Sutherland UCS 2 24:11.7 13:00/M
Top  

8th Grade Boys

Place Name Team Bib No Total Time Pace
1 Benja Stone Marion 240 10:37.2 5:42/M
2 Taylor dreyer Adams 50 10:39.6 5:44/M
3 Sean Hudspath Marion 242 11:01.4 5:55/M
4 Ruben Pullum OLMC 171 11:26.1 6:09/M
5 Colin Beers Marion 244 11:33.5 6:13/M
6 Merret Simpkins Herrin 190 11:34.5 6:13/M
7 Noah Walters Marion 241 11:50.7 6:22/M
8 Gabbe Whitehead Carterville 100 11:54.5 6:24/M
9 Peyton Craig Marion 243 11:55.4 6:24/M
10 Tony Holdener St Teresa - Belleville 276 12:14.2 6:35/M
11 Kyle Sweeney Marion 246 12:15.0 6:35/M
12 Ben Herron OLMC 172 12:16.3 6:36/M
13 Noah Jarvis Carterville 106 12:16.7 6:36/M
14 Jaron Luttenbacher Carterville 105 12:23.7 6:39/M
15 Sean Taylor Carterville 104 12:27.5 6:42/M
16 River Doss Marion 245 12:32.1 6:44/M
17 Zack Rice Carterville 107 12:40.4 6:49/M
18 Brent Zirkelbach Carterville 108 12:53.5 6:56/M
19 Riley Sims Herrin 194 12:55.9 6:57/M
20 Cruz Grinnell Marion 247 13:26.0 7:13/M
21 Tylet Shasteen Carterville 99 13:32.2 7:17/M
22 Drew Balmforth Carterville 101 13:35.4 7:18/M
23 Jesus Mendez OLMC 173 13:40.8 7:21/M
24 Hayden Lloyd Massac County 338 13:41.9 7:21/M
25 Elijah Dalla Massac County 335 13:42.1 7:22/M
26 Luke McEntire Herrin 196 13:48.6 7:25/M
27 Christopher Clover Carterville 103 13:49.9 7:26/M
28 Kody Kempfer Sparta 238 13:52.1 7:27/M
29 Lee Craig Sparta 237 13:55.5 7:29/M
30 Jacob Brown Marion 248 14:04.2 7:34/M
31 Alex Mescher Massac County 339 14:12.5 7:38/M
32 Andrew Stephenson Carterville 102 14:36.1 7:51/M
33 glen bundren Adams 51 14:51.2 7:59/M
34 Chase Sanders Herrin 197 15:07.2 8:08/M
35 James Sutherland UCS 4 15:14.0 8:11/M
36 Jesse Russell Massac County 340 16:15.9 8:44/M
37 Marcus Englis Massac County 337 16:24.0 8:49/M
38 Kerry Kloos Sparta 239 19:14.2 10:20/M
Top  

8th Grade Girls

Place Name Team Bib No Total Time Pace
1 Shaley Looney Massac County 329 12:05.2 6:30/M
2 Margaux Bruce Marion 263 12:33.1 6:45/M
3 Isis Wolaver Marion 264 13:07.5 7:03/M
4 Addison Denny Lick Creek 33 14:09.9 7:36/M
5 Natalie Rottman Massac County 330 14:14.8 7:39/M
6 Kristin Edmonds Lick Creek 32 14:24.2 7:45/M
7 Delaney Langenstein St Andrew - Murphysboro 326 14:38.0 7:52/M
8 Kasha Ward Carterville 95 14:46.4 7:56/M
9 Aliyah Barnett Tamaroa 154 14:55.2 8:01/M
10 Isabel Hawes Massac County 328 14:58.1 8:03/M
11 Emma Marler Marion 266 14:59.4 8:03/M
12 Lily Garrett Marion 265 15:00.6 8:04/M
13 Campbell Belcher Lick Creek 34 15:12.2 8:10/M
14 Charity Murrah UCS 1 15:21.6 8:15/M
15 Lauren Umberger Massac County 331 15:27.1 8:18/M
16 Maddie Maragni Marion 267 15:37.8 8:24/M
17 McKenzie Reidy Carterville 97 15:41.1 8:26/M
18 Madison Varner OLMC 174 16:00.2 8:36/M
19 Maddy Coffel Massac County 334 16:07.4 8:40/M
20 Kylee Minus Carterville 96 16:39.1 8:57/M
21 Abi Rimgale Herrin 205 18:20.6 9:51/M
22 Participant Number 901 901 18:52.4 10:09/M