Carterville High School XC Invitational

September 30, 2017


Results By So iLL Racing

 

Table of Contents

 
Finish List - Girls - Varsity Girls - Division 1A
Team Summary - Girls - Varsity Girls - Division 1A
Team Detail - Girls - Varsity Girls - Division 1A
Finish List - Boys - Varsity Boys - Division 1A
Team Summary - Boys - Varsity Boys - Division 1A
Team Detail - Boys - Varsity Boys - Division 1A
Open

Top

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

Division 1A

 
 
 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       
 
    1      1      1  Austin Knight         Carterville                             16:23.3  5:28/M        
    2      2    219  Brandon Schnitker     Nashville                               16:46.1  5:35/M        
    3      3    161  MICHAEL OLIVER        Herrin                                  17:09.9  5:43/M        
    4      4    273  Isaac Sinn            Sparta                                  17:15.4  5:45/M        
    5      5    295  Fulkerson Logan       Steeleville                             17:16.2  5:45/M        
    6      6    220  Caleb Zgonina         Nashville                               17:17.9  5:46/M        
    7      7    292  Conway Gavin          Steeleville                             17:21.8  5:47/M        
    8      8    298  Stearns AJ            Steeleville                             17:23.5  5:48/M        
    9      9     86  Jazale O'Neal         Fairfield                               17:26.1  5:49/M        
   10     10    113  Theron Smith          Hamilton County                         17:39.1  5:53/M        
   11     11    214  Landon Davis          Nashville                               17:42.4  5:54/M        
   12     12    217  Gavin Love            Nashville                               17:45.0  5:55/M        
   13     13    244  TYLER ROESENER        Okawville                               17:46.1  5:55/M        
   14     14     65  Carson Davis          Du Quoin                                17:49.1  5:56/M        
   15     15      2  Gabriel Stephens      Carterville                             17:50.0  5:57/M        
   16     16    114  Hunter Braden         Hamilton County                         17:51.4  5:57/M        
   17     17    118  Logan Hunt            Hamilton County                         18:02.8  6:01/M        
   18     18     85  Cody Todd             Fairfield                               18:05.3  6:02/M        
   19  (< 5)    157  Seth Thai             Harrisburg                              18:07.4  6:02/M        
   20     19    116  Kaden Richards        Hamilton County                         18:07.7  6:02/M        
   21     20    119  Adam Wellen           Hamilton County                         18:09.0  6:03/M        
   22     21     63  John Alongi           Du Quoin                                18:10.4  6:03/M        
   23     22    162  COLTON TOWLE          Herrin                                  18:12.1  6:04/M        
   24     23    264  Edward Miller         Red Bud                                 18:19.1  6:06/M        
   25     24    243  RUSSELL RODELY        Okawville                               18:26.5  6:09/M        
   26     25    261  Wyatt DuClos          Red Bud                                 18:30.3  6:10/M        
   27     26    163  LOGAN PIERCE          Herrin                                  18:32.7  6:11/M        
   28     27    112  Cole Tosh             Goreville                               18:34.6  6:11/M        
   29     28    294  Fedderke Jacob        Steeleville                             18:46.9  6:15/M        
   30     29     84  Michael Harvey        Fairfield                               18:51.1  6:17/M        
   31     30    164  DAVID CARLSON         Herrin                                  18:52.7  6:17/M        
   32     31    275  Eli Hamilton          Sparta                                  18:54.6  6:18/M        
   33     32    117  Trenton Butler        Hamilton County                         18:58.5  6:19/M        
   34     33    269  Alex Sievers          Red Bud                                 18:59.8  6:20/M        
   35     34      4  Cody Rector           Carterville                             19:04.8  6:21/M        
   36     35     64  Caleb Davis           Du Quoin                                19:09.8  6:23/M        
   37     36    235  LUCAS FREDERKING      Okawville                               19:16.0  6:25/M        
   38     37    115  Matt Rubenacker       Hamilton County                         19:17.6  6:26/M        
   39     38    212  Evan Anderson         Nashville                               19:20.9  6:27/M        
   40     39    291  David Coleman         Steeleville                             19:22.9  6:27/M        
   41     40    299  Warhausen Connor      Steeleville                             19:24.1  6:28/M        
   42     41     43  Jordan Hughes         Chester                                 19:25.0  6:28/M        
   43     42     67  Johnathan Gomes       Du Quoin                                19:25.5  6:28/M        
   44     43     68  Nate Manning          Du Quoin                                19:29.6  6:30/M        
   45     44      3  Chris Ballard         Carterville                             19:33.7  6:31/M        
   46     45    242  PAYTON RIECHMANN      Okawville                               19:34.8  6:31/M        
   47     46    233  KALEB BOWERS          Okawville                               19:38.6  6:33/M        
   48     47    245  NICK RULEVISH         Okawville                               19:39.6  6:33/M        
   49     48    296  Gross Owen            Steeleville                             19:40.0  6:33/M        
   50     49    247  CALEB UNVERFEHRT      Okawville                               19:41.6  6:34/M        
   51     50    203  Blake Niesporek       Murphysboro                             19:43.2  6:34/M        
   52     51    166  ANTHONY BOWLING       Herrin                                  19:44.8  6:35/M        
   53     52      6  Deion Edwards         Carterville                             19:48.5  6:36/M        
   54     53    165  BRICE WILLIAMSON      Herrin                                  19:49.7  6:36/M        
   55     54    259  Josh Birke            Red Bud                                 19:52.8  6:37/M        
   56     55    274  Dustin Lohman         Sparta                                  20:02.8  6:41/M        
   57     56     91  Jacob Britt           Fairfield                               20:04.4  6:41/M        
   58     57    168  ALEX GOTTSCHALK       Herrin                                  20:10.8  6:43/M        
   59     58    265  Adam Nicholson        Red Bud                                 20:13.6  6:44/M        
   60     59    271  Parker Sondag         Red Bud                                 20:18.8  6:46/M        
   61     60    272  Brandon Voss          Red Bud                                 20:23.1  6:48/M        
   62     61     44  Zack Zappa            Chester                                 20:26.4  6:49/M        
   63     62    218  Nicholas Orr          Nashville                               20:30.1  6:50/M        
   64     63     53  Connor Allen          Cobden                                  20:33.5  6:51/M        
   65     64     41  Lance Bohnert         Chester                                 20:35.6  6:52/M        
   66  (< 5)     28  Zach Overstreet       Anna Jonesboro                          20:41.8  6:54/M        
   67     65    213  Derek Baugh           Nashville                               20:47.5  6:56/M        
   68     66      5  Connor Harris         Carterville                             20:58.7  6:59/M        
   69     67      7  Quinn Rogers          Carterville                             20:59.2  7:00/M        
   70     68    107  Jordon Davidson       Goreville                               20:59.9  7:00/M        
   71     69     39  Mitchell Colonel      Chester                                 21:05.3  7:02/M        
   72     70    206  Jaron Gaston          Murphysboro                             21:10.8  7:03/M        
   73  (< 5)     27  Bryce Massey          Anna Jonesboro                          21:14.8  7:05/M        
   74     71    207  Mulier Carter         Murphysboro                             21:17.1  7:06/M        
   75     72     88  Aaron Walker          Fairfield                               21:21.2  7:07/M        
   76     73     66  David Gomes           Du Quoin                                21:22.3  7:07/M        
   77     74    208  Carson Pullis         Murphysboro                             21:48.4  7:16/M        
   78     75    110  Dustin Hutman         Goreville                               21:49.5  7:16/M        
   79     76     37  Jakob Cushman         Chester                                 21:50.5  7:17/M        
   80  (< 5)     30  Patrick Gibbs         Anna Jonesboro                          21:56.6  7:19/M        
   81     77     38  Joe Soellner          Chester                                 21:59.8  7:20/M        
   82  (< 5)    158  Nick Walker           Harrisburg                              22:02.9  7:21/M        
   83     78    109  Daniel Freeman        Goreville                               22:22.2  7:27/M        
   84     79    276  Marshall Cash         Sparta                                  22:28.5  7:29/M        
   85     80    111  Justin Miller         Goreville                               22:54.6  7:38/M        
   86     81    280  Cody Ridgeway         Sparta                                  22:55.4  7:38/M        
   87     82     58  Cullen Shanahan       Cobden                                  23:08.6  7:43/M        
   88     83    209  Jeremy Norris         Murphysboro                             23:53.7  7:58/M        
   89     84    210  Owen Webber           Murphysboro                             24:19.2  8:06/M        
   90  (< 5)     25  Bryce Lingle          Anna Jonesboro                          24:24.4  8:08/M        
   91     85     57  Aidan Tunison         Cobden                                  24:26.3  8:09/M        
   92  (< 5)    160  Justin Womack         Harrisburg                              24:46.1  8:15/M        
   93     86    279  Brandt Self           Sparta                                  26:35.5  8:52/M        
   94     87     56  Joe Brumleve          Cobden                                  26:36.0  8:52/M        
   95  (< 5)    154  Ian MeShew            Harrisburg                              31:19.2 10:26/M        
   96     88    108  Evan Johnson          Goreville                               33:50.5 11:17/M        
   97     89     59  Chatrin Lamiedvipakul Cobden                                  35:58.3 11:59/M        

Top

Team Summary Report - Boys

Varsity Boys

Division 1A

 
 
                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        
 
    1 Nashville                              69               2   6  11  12  38  62  65         
        Top  5 Times: 
 
    2 Hamilton County                        82              10  16  17  19  20  32  37         
        Top  5 Times: 
 
    3 Steeleville                            87               5   7   8  28  39  40  48         
        Top  5 Times: 
 
    4 Herrin                                132               3  22  26  30  51  53  57         
        Top  5 Times: 
 
    5 Carterville                           146               1  15  34  44  52  66  67         
        Top  5 Times: 
 
    6 Du Quoin                              155              14  21  35  42  43  73             
        Top  5 Times: 
 
    7 Okawville                             164              13  24  36  45  46  47  49         
        Top  5 Times: 
 
    8 Fairfield                             184               9  18  29  56  72                 
        Top  5 Times: 
 
    9 Red Bud                               193              23  25  33  54  58  59  60         
        Top  5 Times: 
 
   10 Sparta                                250               4  31  55  79  81  86             
        Top  5 Times: 
 
   11 Chester                               311              41  61  64  69  76  77             
        Top  5 Times: 
 
   12 Goreville                             328              27  68  75  78  80  88             
        Top  5 Times: 
 
   13 Murphysboro                           348              50  70  71  74  83  84             
        Top  5 Times: 
 
   14 Cobden                                406              63  82  85  87  89                 
        Top  5 Times: 
 
 Inc. Anna Jonesboro                       4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
 
 Inc. Harrisburg                           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 
 
 

Top

Detail Team Results - Boys

Varsity Boys

Division 1A

 
Nashville    Finish Position -     1
 
  Team Score (places):  69  Team Score (times):    1:28:52.4   Average Time: 17:46.4
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    219  Brandon Schnitker               2            2        16:46.1      16:46.1      0:22.7
    2    220  Caleb Zgonina                   6            8        17:17.9      34:04.0      0:54.6
    3    214  Landon Davis                   11           19        17:42.4      51:46.4      1:19.1
    4    217  Gavin Love                     12           31        17:45.0    1:09:31.5      1:21.7
    5    212  Evan Anderson                  38           69        19:20.9    1:28:52.4      2:57.6
    6    218  Nicholas Orr                   62          131        20:30.1    1:49:22.5      4:06.8
    7    213  Derek Baugh                    65          196        20:47.5    2:10:10.0      4:24.1
 
Hamilton County    Finish Position -     2
 
  Team Score (places):  82  Team Score (times):    1:29:50.1   Average Time: 17:58.0
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    113  Theron Smith                   10           10        17:39.1      17:39.1      1:15.8
    2    114  Hunter Braden                  16           26        17:51.4      35:30.6      1:28.0
    3    118  Logan Hunt                     17           43        18:02.8      53:33.4      1:39.5
    4    116  Kaden Richards                 19           62        18:07.7    1:11:41.1      1:44.4
    5    119  Adam Wellen                    20           82        18:09.0    1:29:50.1      1:45.6
    6    117  Trenton Butler                 32          114        18:58.5    1:48:48.7      2:35.2
    7    115  Matt Rubenacker                37          151        19:17.6    2:08:06.3      2:54.3
 
Steeleville    Finish Position -     3
 
  Team Score (places):  87  Team Score (times):    1:30:11.5   Average Time: 18:02.3
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    295  Fulkerson Logan                 5            5        17:16.2      17:16.2      0:52.9
    2    292  Conway Gavin                    7           12        17:21.8      34:38.1      0:58.5
    3    298  Stearns AJ                      8           20        17:23.5      52:01.6      1:00.2
    4    294  Fedderke Jacob                 28           48        18:46.9    1:10:48.5      2:23.6
    5    291  David Coleman                  39           87        19:22.9    1:30:11.5      2:59.6
    6    299  Warhausen Connor               40          127        19:24.1    1:49:35.7      3:00.8
    7    296  Gross Owen                     48          175        19:40.0    2:09:15.7      3:16.7
 
Herrin    Finish Position -     4
 
  Team Score (places): 132  Team Score (times):    1:32:32.3   Average Time: 18:30.4
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    161  MICHAEL OLIVER                  3            3        17:09.9      17:09.9      0:46.6
    2    162  COLTON TOWLE                   22           25        18:12.1      35:22.1      1:48.8
    3    163  LOGAN PIERCE                   26           51        18:32.7      53:54.8      2:09.4
    4    164  DAVID CARLSON                  30           81        18:52.7    1:12:47.5      2:29.3
    5    166  ANTHONY BOWLING                51          132        19:44.8    1:32:32.3      3:21.4
    6    165  BRICE WILLIAMSON               53          185        19:49.7    1:52:22.0      3:26.3
    7    168  ALEX GOTTSCHALK                57          242        20:10.8    2:12:32.8      3:47.4
 
Carterville    Finish Position -     5
 
  Team Score (places): 146  Team Score (times):    1:32:40.4   Average Time: 18:32.1
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1      1  Austin Knight                   1            1        16:23.3      16:23.3      0:00.0
    2      2  Gabriel Stephens               15           16        17:50.0      34:13.3      1:26.6
    3      4  Cody Rector                    34           50        19:04.8      53:18.2      2:41.5
    4      3  Chris Ballard                  44           94        19:33.7    1:12:51.9      3:10.4
    5      6  Deion Edwards                  52          146        19:48.5    1:32:40.4      3:25.2
    6      5  Connor Harris                  66          212        20:58.7    1:53:39.2      4:35.4
    7      7  Quinn Rogers                   67          279        20:59.2    2:14:38.4      4:35.8
 
Du Quoin    Finish Position -     6
 
  Team Score (places): 155  Team Score (times):    1:34:04.6   Average Time: 18:48.9
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     65  Carson Davis                   14           14        17:49.1      17:49.1      1:25.7
    2     63  John Alongi                    21           35        18:10.4      35:59.5      1:47.1
    3     64  Caleb Davis                    35           70        19:09.8      55:09.4      2:46.4
    4     67  Johnathan Gomes                42          112        19:25.5    1:14:34.9      3:02.2
    5     68  Nate Manning                   43          155        19:29.6    1:34:04.6      3:06.3
    6     66  David Gomes                    73          228        21:22.3    1:55:27.0      4:59.0
 
Okawville    Finish Position -     7
 
  Team Score (places): 164  Team Score (times):    1:34:42.2   Average Time: 18:56.4
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    244  TYLER ROESENER                 13           13        17:46.1      17:46.1      1:22.7
    2    243  RUSSELL RODELY                 24           37        18:26.5      36:12.6      2:03.2
    3    235  LUCAS FREDERKING               36           73        19:16.0      55:28.7      2:52.7
    4    242  PAYTON RIECHMANN               45          118        19:34.8    1:15:03.5      3:11.5
    5    233  KALEB BOWERS                   46          164        19:38.6    1:34:42.2      3:15.3
    6    245  NICK RULEVISH                  47          211        19:39.6    1:54:21.8      3:16.3
    7    247  CALEB UNVERFEHRT               49          260        19:41.6    2:14:03.4      3:18.3
 
Fairfield    Finish Position -     8
 
  Team Score (places): 184  Team Score (times):    1:35:48.2   Average Time: 19:09.6
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     86  Jazale O'Neal                   9            9        17:26.1      17:26.1      1:02.8
    2     85  Cody Todd                      18           27        18:05.3      35:31.5      1:42.0
    3     84  Michael Harvey                 29           56        18:51.1      54:22.6      2:27.8
    4     91  Jacob Britt                    56          112        20:04.4    1:14:27.0      3:41.1
    5     88  Aaron Walker                   72          184        21:21.2    1:35:48.2      4:57.8
 
Red Bud    Finish Position -     9
 
  Team Score (places): 193  Team Score (times):    1:35:55.8   Average Time: 19:11.1
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    264  Edward Miller                  23           23        18:19.1      18:19.1      1:55.8
    2    261  Wyatt DuClos                   25           48        18:30.3      36:49.4      2:07.0
    3    269  Alex Sievers                   33           81        18:59.8      55:49.3      2:36.5
    4    259  Josh Birke                     54          135        19:52.8    1:15:42.2      3:29.5
    5    265  Adam Nicholson                 58          193        20:13.6    1:35:55.8      3:50.3
    6    271  Parker Sondag                  59          252        20:18.8    1:56:14.7      3:55.5
    7    272  Brandon Voss                   60          312        20:23.1    2:16:37.9      3:59.8
 
Sparta    Finish Position -    10
 
  Team Score (places): 250  Team Score (times):    1:41:36.9   Average Time: 20:19.4
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    273  Isaac Sinn                      4            4        17:15.4      17:15.4      0:52.1
    2    275  Eli Hamilton                   31           35        18:54.6      36:10.0      2:31.3
    3    274  Dustin Lohman                  55           90        20:02.8      56:12.9      3:39.5
    4    276  Marshall Cash                  79          169        22:28.5    1:18:41.5      6:05.2
    5    280  Cody Ridgeway                  81          250        22:55.4    1:41:36.9      6:32.1
    6    279  Brandt Self                    86          336        26:35.5    2:08:12.5     10:12.2
 
Chester    Finish Position -    11
 
  Team Score (places): 311  Team Score (times):    1:43:23.0   Average Time: 20:40.6
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     43  Jordan Hughes                  41           41        19:25.0      19:25.0      3:01.7
    2     44  Zack Zappa                     61          102        20:26.4      39:51.5      4:03.1
    3     41  Lance Bohnert                  64          166        20:35.6    1:00:27.1      4:12.2
    4     39  Mitchell Colonel               69          235        21:05.3    1:21:32.5      4:42.0
    5     37  Jakob Cushman                  76          311        21:50.5    1:43:23.0      5:27.1
    6     38  Joe Soellner                   77          388        21:59.8    2:05:22.8      5:36.5
 
Goreville    Finish Position -    12
 
  Team Score (places): 328  Team Score (times):    1:46:41.0   Average Time: 21:20.2
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    112  Cole Tosh                      27           27        18:34.6      18:34.6      2:11.3
    2    107  Jordon Davidson                68           95        20:59.9      39:34.5      4:36.6
    3    110  Dustin Hutman                  75          170        21:49.5    1:01:24.0      5:26.2
    4    109  Daniel Freeman                 78          248        22:22.2    1:23:46.3      5:58.9
    5    111  Justin Miller                  80          328        22:54.6    1:46:41.0      6:31.3
    6    108  Evan Johnson                   88          416        33:50.5    2:20:31.5     17:27.2
 
Murphysboro    Finish Position -    13
 
  Team Score (places): 348  Team Score (times):    1:47:53.4   Average Time: 21:34.6
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    203  Blake Niesporek                50           50        19:43.2      19:43.2      3:19.9
    2    206  Jaron Gaston                   70          120        21:10.8      40:54.0      4:47.5
    3    207  Mulier Carter                  71          191        21:17.1    1:02:11.2      4:53.8
    4    208  Carson Pullis                  74          265        21:48.4    1:23:59.6      5:25.1
    5    209  Jeremy Norris                  83          348        23:53.7    1:47:53.4      7:30.4
    6    210  Owen Webber                    84          432        24:19.2    2:12:12.6      7:55.9
 
Cobden    Finish Position -    14
 
  Team Score (places): 406  Team Score (times):    2:10:42.9   Average Time: 26:08.6
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     53  Connor Allen                   63           63        20:33.5      20:33.5      4:10.2
    2     58  Cullen Shanahan                82          145        23:08.6      43:42.2      6:45.3
    3     57  Aidan Tunison                  85          230        24:26.3    1:08:08.5      8:03.0
    4     56  Joe Brumleve                   87          317        26:36.0    1:34:44.6     10:12.7
    5     59  Chatrin Lamiedvipakul          89          406        35:58.3    2:10:42.9     19:35.0
 
Anna Jonesboro    Finish Position - Inc.
 
  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     28  Zach Overstreet             Less Than  5           20:41.8      20:41.8      4:18.4
    2     27  Bryce Massey                Less Than  5           21:14.8      41:56.6      4:51.5
    3     30  Patrick Gibbs               Less Than  5           21:56.6    1:03:53.2      5:33.3
    4     25  Bryce Lingle                Less Than  5           24:24.4    1:28:17.6      8:01.1
 
Harrisburg    Finish Position - Inc.
 
  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    157  Seth Thai                   Less Than  5           18:07.4      18:07.4      1:44.1
    2    158  Nick Walker                 Less Than  5           22:02.9      40:10.3      5:39.6
    3    160  Justin Womack               Less Than  5           24:46.1    1:04:56.5      8:22.8
    4    154  Ian MeShew                  Less Than  5           31:19.2    1:36:15.8     14:55.9

Top

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Division 1A

 
 
 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       
 
    1      1     71  Gabby Alongi          Du Quoin                                19:47.2  6:36/M        
    2      2    177  KAELAN HALL           Herrin                                  20:18.7  6:46/M        
    3      3    240  ABBY RIECHMANN        Okawville                               20:41.4  6:54/M        
    4      4     45  Jessica Kattenbraker  Chester                                 20:51.3  6:57/M        
    5      5    223  Jaylyn Bower          Nashville                               20:54.4  6:58/M        
    6      6     46  Taylor Dunning        Chester                                 21:06.5  7:02/M        
    7      7    227  Sabrina Kollbaum      Nashville                               21:17.2  7:06/M        
    8  (< 5)    284  Carly Carril          Sparta                                  21:20.6  7:07/M        
    9      8     78  Andrea Lopez          Du Quoin                                21:26.9  7:09/M        
   10      9     16  Reese Herrin          Carterville                             21:36.4  7:12/M        
   11     10    231  Havalen Pierce        Nashville                               21:38.6  7:13/M        
   12     11    229  Grace Maschhoff       Nashville                               21:39.2  7:13/M        
   13     12    224  Destyn Hausner        Nashville                               21:47.3  7:16/M        
   14     13    234  MEGAN COOK            Okawville                               22:01.2  7:20/M        
   15     14    222  Brittnie Bartling     Nashville                               22:03.3  7:21/M        
   16     15     94  Kelsey Rice           Fairfield                               22:06.4  7:22/M        
   17     16     95  Ashley Crawford       Fairfield                               22:09.9  7:23/M        
   18     17    178  CHARLI ELLIOT         Herrin                                  22:13.1  7:24/M        
   19     18    252  Calyn Hartman         Red Bud                                 22:38.1  7:33/M        
   20     19     34  Julia Hall            Anna Jonesboro                          22:39.5  7:33/M        
   21     20     18  Madison Fleege        Carterville                             22:42.7  7:34/M        
   22     21     17  Annika Jansen         Carterville                             22:44.2  7:35/M        
   23     22    186  Quincy Gordon         Marion                                  22:46.4  7:35/M        
   24     23    226  Kiley Heidel          Nashville                               22:52.1  7:37/M        
   25     24    134  Jasmine Coomes        Hamilton County                         22:52.6  7:37/M        
   26     25     73  Jacqueline Crain      Du Quoin                                23:23.5  7:48/M        
   27     26     48  Avery Runge           Chester                                 23:27.7  7:49/M        
   28     27    257  Mary Wagner           Red Bud                                 23:48.4  7:56/M        
   29     28    136  Raegan Halley         Hamilton County                         23:55.5  7:58/M        
   30     29    190  Ana Cuartas           Marion                                  23:58.0  7:59/M        
   31     30    103  Emma Vaughn           Goreville                               23:58.5  7:59/M        
   32     31    100  Ellie Grammar         Goreville                               23:59.0  8:00/M        
   33     32    301  Dagner Taylor         Steeleville                             24:03.5  8:01/M        
   34     33    300  Creamer Morgan        Steeleville                             24:04.8  8:01/M        
   35     34     77  Chloe Hill            Du Quoin                                24:08.1  8:03/M        
   36     35    249  MADISON HACKSTADT     Okawville                               24:11.4  8:04/M        
   37     36    303  Raby Josie            Steeleville                             24:18.5  8:06/M        
   38     37     21  Julia Stroud          Carterville                             24:21.6  8:07/M        
   39     38    135  Olivia Ragan          Hamilton County                         24:24.6  8:08/M        
   40     39    181  KATELYNN RUTKOWSKI    Herrin                                  24:33.9  8:11/M        
   41     40     79  Maddie Robison        Du Quoin                                24:41.6  8:14/M        
   42     41    306  Arie Cingonvich       Murphysboro                             24:42.8  8:14/M        
   43     42    137  Kaylee Chapman        Hamilton County                         24:46.4  8:15/M        
   44     43     20  Georgia Stroud        Carterville                             24:50.7  8:17/M        
   45     44    179  ALEXISA HAWES         Herrin                                  24:57.0  8:19/M        
   46     45    200  Jessie Crabtree       Murphysboro                             25:04.0  8:21/M        
   47     46    104  Kiara Miller          Goreville                               25:08.8  8:23/M        
   48  (< 5)    147  Kyahna Boyles         Harrisburg                              25:13.6  8:24/M        
   49     47     47  Addie Blechle         Chester                                 25:23.4  8:28/M        
   50     48    180  KELSEY HERKERT        Herrin                                  25:23.6  8:28/M        
   51     49    250  SEVANAH HACKSTADT     Okawville                               25:29.2  8:30/M        
   52     50    188  Tamara Keene          Marion                                  25:46.0  8:35/M        
   53     51     75  Lindsey Gossman       Du Quoin                                25:46.2  8:35/M        
   54     52    197  Olivia Schaldemose    Murphysboro                             25:56.1  8:39/M        
   55     53    187  Kayla Keene           Marion                                  25:58.2  8:39/M        
   56     54     50  Breanna Brigham       Chester                                 26:07.8  8:42/M        
   57     55    302  Ernsting Kylie        Steeleville                             26:12.8  8:44/M        
   58     56    102  Miley Kwiatkowski     Goreville                               26:14.3  8:45/M        
   59     57    251  MEGAN SCHLEIFER       Okawville                               26:23.6  8:48/M        
   60     58    258  Meredith Whelan       Red Bud                                 26:25.7  8:48/M        
   61     59    256  Taylor Walker         Red Bud                                 26:28.0  8:49/M        
   62     60     19  Emma Wright           Carterville                             26:51.7  8:57/M        
   63  (< 5)    151  Maddie Johnson        Harrisburg                              27:01.5  9:00/M        
   64  (< 5)    144  Tori Behrens          Harrisburg                              27:05.0  9:02/M        
   65     61     96  Sarah Titzer          Fairfield                               27:05.4  9:02/M        
   66     62    201  Fallon Cochran        Murphysboro                             27:06.3  9:02/M        
   67     63     36  Catie Mays            Anna Jonesboro                          27:20.0  9:07/M        
   68     64     23  Mitali Bahinipati     Carterville                             27:45.5  9:15/M        
   69     65    138  Abby Reyling          Hamilton County                         27:51.0  9:17/M        
   70     66    199  Lauren Martin         Murphysboro                             27:53.3  9:18/M        
   71     67    198  Molly Batson          Murphysboro                             27:57.7  9:19/M        
   72     68     99  Rachel Farris         Fairfield                               28:36.7  9:32/M        
   73     69    194  Breea Quertermous     Marion                                  28:43.1  9:34/M        
   74     70     35  Grace Girtman         Anna Jonesboro                          28:45.6  9:35/M        
   75     71    106  Madi Herren           Goreville                               28:50.5  9:37/M        
   76     72    182  SIERRA KIESLING       Herrin                                  28:54.3  9:38/M        
   77     73     76  Carli Harris          Du Quoin                                28:58.4  9:39/M        
   78     74    183  SIERRA GILL           Herrin                                  29:09.1  9:43/M        
   79     75    139  Jevin Shreve          Hamilton County                         29:17.9  9:46/M        
   80  (< 5)     62  Jenna Gomez           Cobden                                  29:34.9  9:51/M        
   81     76    304  Conway Shealyn        Steeleville                             29:43.8  9:54/M        
   82     77     32  Olivia Wilkins        Anna Jonesboro                          29:47.7  9:56/M        
   83     78     33  Sally Sims            Anna Jonesboro                          29:55.5  9:58/M        
   84     79     97  Abby Lewis            Fairfield                               29:57.7  9:59/M        
   85     80    101  JJ Hutman             Goreville                               30:08.9 10:03/M        
   86     81    140  Leah Ragan            Hamilton County                         30:12.1 10:04/M        
   87     82    255  Ellie Suhre           Red Bud                                 30:18.5 10:06/M        
   88     83    254  Maria Mueller         Red Bud                                 34:14.3 11:25/M        
   89     84     51  Melody Colonel        Chester                                 35:37.5 11:52/M        
   90     85    253  Lauren Myerscough     Red Bud                                 35:41.2 11:54/M        

Top

Team Summary Report - Girls

Varsity Girls

Division 1A

 
 
                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        
 
    1 Nashville                              45               5   7  10  11  12  14  23         
        Top  5 Times: 
 
    2 Du Quoin                              108               1   8  25  34  40  51  73         
        Top  5 Times: 
 
    3 Carterville                           130               9  20  21  37  43  60  64         
        Top  5 Times: 
 
    4 Chester                               137               4   6  26  47  54  84             
        Top  5 Times: 
 
    5 Herrin                                150               2  17  39  44  48  72  74         
        Top  5 Times: 
 
    6 Okawville                             157               3  13  35  49  57                 
        Top  5 Times: 
 
    7 Hamilton County                       197              24  28  38  42  65  75  81         
        Top  5 Times: 
 
    8 Marion                                223              22  29  50  53  69                 
        Top  5 Times: 
 
    9 Steeleville                           232              32  33  36  55  76                 
        Top  5 Times: 
 
   10 Goreville                             234              30  31  46  56  71  80             
        Top  5 Times: 
 
   11 Fairfield                             239              15  16  61  68  79                 
        Top  5 Times: 
 
   12 Red Bud                               244              18  27  58  59  82  83  85         
        Top  5 Times: 
 
   13 Murphysboro                           266              41  45  52  62  66  67             
        Top  5 Times: 
 
   14 Anna Jonesboro                        307              19  63  70  77  78                 
        Top  5 Times: 
 
 Inc. Cobden                               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
 
 Inc. Harrisburg                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
 
 Inc. Sparta                               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
 
 

Top

Detail Team Results - Girls

Varsity Girls

Division 1A

 
Nashville    Finish Position -     1
 
  Team Score (places):  45  Team Score (times):    1:47:17.0   Average Time: 21:27.4
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    223  Jaylyn Bower                    5            5        20:54.4      20:54.4      1:07.2
    2    227  Sabrina Kollbaum                7           12        21:17.2      42:11.7      1:30.0
    3    231  Havalen Pierce                 10           22        21:38.6    1:03:50.3      1:51.3
    4    229  Grace Maschhoff                11           33        21:39.2    1:25:29.6      1:52.0
    5    224  Destyn Hausner                 12           45        21:47.3    1:47:17.0      2:00.1
    6    222  Brittnie Bartling              14           59        22:03.3    2:09:20.3      2:16.1
    7    226  Kiley Heidel                   23           82        22:52.1    2:32:12.5      3:04.8
 
Du Quoin    Finish Position -     2
 
  Team Score (places): 108  Team Score (times):    1:53:27.5   Average Time: 22:41.5
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     71  Gabby Alongi                    1            1        19:47.2      19:47.2      0:00.0
    2     78  Andrea Lopez                    8            9        21:26.9      41:14.2      1:39.7
    3     73  Jacqueline Crain               25           34        23:23.5    1:04:37.7      3:36.2
    4     77  Chloe Hill                     34           68        24:08.1    1:28:45.9      4:20.9
    5     79  Maddie Robison                 40          108        24:41.6    1:53:27.5      4:54.3
    6     75  Lindsey Gossman                51          159        25:46.2    2:19:13.8      5:59.0
    7     76  Carli Harris                   73          232        28:58.4    2:48:12.3      9:11.2
 
Carterville    Finish Position -     3
 
  Team Score (places): 130  Team Score (times):    1:56:15.8   Average Time: 23:15.1
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     16  Reese Herrin                    9            9        21:36.4      21:36.4      1:49.1
    2     18  Madison Fleege                 20           29        22:42.7      44:19.1      2:55.4
    3     17  Annika Jansen                  21           50        22:44.2    1:07:03.4      2:57.0
    4     21  Julia Stroud                   37           87        24:21.6    1:31:25.0      4:34.4
    5     20  Georgia Stroud                 43          130        24:50.7    1:56:15.8      5:03.5
    6     19  Emma Wright                    60          190        26:51.7    2:23:07.5      7:04.4
    7     23  Mitali Bahinipati              64          254        27:45.5    2:50:53.0      7:58.3
 
Chester    Finish Position -     4
 
  Team Score (places): 137  Team Score (times):    1:56:57.0   Average Time: 23:23.4
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     45  Jessica Kattenbraker            4            4        20:51.3      20:51.3      1:04.1
    2     46  Taylor Dunning                  6           10        21:06.5      41:57.9      1:19.3
    3     48  Avery Runge                    26           36        23:27.7    1:05:25.7      3:40.5
    4     47  Addie Blechle                  47           83        25:23.4    1:30:49.1      5:36.1
    5     50  Breanna Brigham                54          137        26:07.8    1:56:57.0      6:20.6
    6     51  Melody Colonel                 84          221        35:37.5    2:32:34.6     15:50.3
 
Herrin    Finish Position -     5
 
  Team Score (places): 150  Team Score (times):    1:57:26.6   Average Time: 23:29.3
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    177  KAELAN HALL                     2            2        20:18.7      20:18.7      0:31.4
    2    178  CHARLI ELLIOT                  17           19        22:13.1      42:31.8      2:25.9
    3    181  KATELYNN RUTKOWSKI             39           58        24:33.9    1:07:05.8      4:46.7
    4    179  ALEXISA HAWES                  44          102        24:57.0    1:32:02.9      5:09.8
    5    180  KELSEY HERKERT                 48          150        25:23.6    1:57:26.6      5:36.4
    6    182  SIERRA KIESLING                72          222        28:54.3    2:26:20.9      9:07.0
    7    183  SIERRA GILL                    74          296        29:09.1    2:55:30.0      9:21.9
 
Okawville    Finish Position -     6
 
  Team Score (places): 157  Team Score (times):    1:58:47.1   Average Time: 23:45.4
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    240  ABBY RIECHMANN                  3            3        20:41.4      20:41.4      0:54.1
    2    234  MEGAN COOK                     13           16        22:01.2      42:42.7      2:14.0
    3    249  MADISON HACKSTADT              35           51        24:11.4    1:06:54.2      4:24.2
    4    250  SEVANAH HACKSTADT              49          100        25:29.2    1:32:23.4      5:42.0
    5    251  MEGAN SCHLEIFER                57          157        26:23.6    1:58:47.1      6:36.3
 
Hamilton County    Finish Position -     7
 
  Team Score (places): 197  Team Score (times):    2:03:50.3   Average Time: 24:46.0
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    134  Jasmine Coomes                 24           24        22:52.6      22:52.6      3:05.4
    2    136  Raegan Halley                  28           52        23:55.5      46:48.2      4:08.3
    3    135  Olivia Ragan                   38           90        24:24.6    1:11:12.8      4:37.3
    4    137  Kaylee Chapman                 42          132        24:46.4    1:35:59.3      4:59.2
    5    138  Abby Reyling                   65          197        27:51.0    2:03:50.3      8:03.7
    6    139  Jevin Shreve                   75          272        29:17.9    2:33:08.2      9:30.6
    7    140  Leah Ragan                     81          353        30:12.1    3:03:20.3     10:24.8
 
Marion    Finish Position -     8
 
  Team Score (places): 223  Team Score (times):    2:07:11.9   Average Time: 25:26.3
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    186  Quincy Gordon                  22           22        22:46.4      22:46.4      2:59.1
    2    190  Ana Cuartas                    29           51        23:58.0      46:44.5      4:10.8
    3    188  Tamara Keene                   50          101        25:46.0    1:12:30.5      5:58.7
    4    187  Kayla Keene                    53          154        25:58.2    1:38:28.8      6:11.0
    5    194  Breea Quertermous              69          223        28:43.1    2:07:11.9      8:55.8
 
Steeleville    Finish Position -     9
 
  Team Score (places): 232  Team Score (times):    2:08:23.6   Average Time: 25:40.7
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    301  Dagner Taylor                  32           32        24:03.5      24:03.5      4:16.3
    2    300  Creamer Morgan                 33           65        24:04.8      48:08.4      4:17.5
    3    303  Raby Josie                     36          101        24:18.5    1:12:26.9      4:31.2
    4    302  Ernsting Kylie                 55          156        26:12.8    1:38:39.7      6:25.5
    5    304  Conway Shealyn                 76          232        29:43.8    2:08:23.6      9:56.6
 
Goreville    Finish Position -    10
 
  Team Score (places): 234  Team Score (times):    2:08:11.3   Average Time: 25:38.2
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    103  Emma Vaughn                    30           30        23:58.5      23:58.5      4:11.2
    2    100  Ellie Grammar                  31           61        23:59.0      47:57.5      4:11.7
    3    104  Kiara Miller                   46          107        25:08.8    1:13:06.4      5:21.6
    4    102  Miley Kwiatkowski              56          163        26:14.3    1:39:20.7      6:27.1
    5    106  Madi Herren                    71          234        28:50.5    2:08:11.3      9:03.2
    6    101  JJ Hutman                      80          314        30:08.9    2:38:20.3     10:21.7
 
Fairfield    Finish Position -    11
 
  Team Score (places): 239  Team Score (times):    2:09:56.2   Average Time: 25:59.2
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     94  Kelsey Rice                    15           15        22:06.4      22:06.4      2:19.1
    2     95  Ashley Crawford                16           31        22:09.9      44:16.3      2:22.6
    3     96  Sarah Titzer                   61           92        27:05.4    1:11:21.8      7:18.2
    4     99  Rachel Farris                  68          160        28:36.7    1:39:58.5      8:49.4
    5     97  Abby Lewis                     79          239        29:57.7    2:09:56.2     10:10.4
 
Red Bud    Finish Position -    12
 
  Team Score (places): 244  Team Score (times):    2:09:38.8   Average Time: 25:55.7
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    252  Calyn Hartman                  18           18        22:38.1      22:38.1      2:50.9
    2    257  Mary Wagner                    27           45        23:48.4      46:26.5      4:01.1
    3    258  Meredith Whelan                58          103        26:25.7    1:12:52.3      6:38.5
    4    256  Taylor Walker                  59          162        26:28.0    1:39:20.3      6:40.7
    5    255  Ellie Suhre                    82          244        30:18.5    2:09:38.8     10:31.2
    6    254  Maria Mueller                  83          327        34:14.3    2:43:53.2     14:27.1
    7    253  Lauren Myerscough              85          412        35:41.2    3:19:34.4     15:54.0
 
Murphysboro    Finish Position -    13
 
  Team Score (places): 266  Team Score (times):    2:10:42.6   Average Time: 26:08.5
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    306  Arie Cingonvich                41           41        24:42.8      24:42.8      4:55.5
    2    200  Jessie Crabtree                45           86        25:04.0      49:46.8      5:16.8
    3    197  Olivia Schaldemose             52          138        25:56.1    1:15:43.0      6:08.8
    4    201  Fallon Cochran                 62          200        27:06.3    1:42:49.3      7:19.0
    5    199  Lauren Martin                  66          266        27:53.3    2:10:42.6      8:06.0
    6    198  Molly Batson                   67          333        27:57.7    2:38:40.3      8:10.4
 
Anna Jonesboro    Finish Position -    14
 
  Team Score (places): 307  Team Score (times):    2:18:28.3   Average Time: 27:41.6
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     34  Julia Hall                     19           19        22:39.5      22:39.5      2:52.2
    2     36  Catie Mays                     63           82        27:20.0      49:59.5      7:32.7
    3     35  Grace Girtman                  70          152        28:45.6    1:18:45.1      8:58.3
    4     32  Olivia Wilkins                 77          229        29:47.7    1:48:32.8     10:00.4
    5     33  Sally Sims                     78          307        29:55.5    2:18:28.3     10:08.2
 
Cobden    Finish Position - Inc.
 
  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1     62  Jenna Gomez                 Less Than  5           29:34.9      29:34.9      9:47.6
 
Harrisburg    Finish Position - Inc.
 
  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    147  Kyahna Boyles               Less Than  5           25:13.6      25:13.6      5:26.3
    2    151  Maddie Johnson              Less Than  5           27:01.5      52:15.1      7:14.2
    3    144  Tori Behrens                Less Than  5           27:05.0    1:19:20.2      7:17.8
 
Sparta    Finish Position - Inc.
 
  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):
 
                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1    284  Carly Carril                Less Than  5           21:20.6      21:20.6      1:33.4

Open Finish List


Open

Place

Name

City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Total Time

1

Clay Ragan

Mcleansboro IL

124

M

1 0- 0

19:11.9

2

Keegan Johnson

Mc Leansboro IL

121

M

2 0- 0

19:14.1

3

Colin Meade

Mcleansboro IL

120

M

3 0- 0

19:33.5

4

Trace Butler

Dahlgren IL

122

M

4 0- 0

19:51.4

5

Evan Shelton

Mcleansboro IL

123

M

5 0- 0

20:01.9

6

Chase McCrary

PINCKNEYVILLE IL

8

M

6 0- 0

20:12.6

7

ALLEN MUETH

239

M

7 0- 0

20:15.5

8

Nathan Smith

305

M

8 0- 0

20:15.8

9

Clancy Bond

126

M

9 0- 0

20:28.9

10

Lucas Halbert

92

M

10 0- 0

20:54.8

11

Eric Prange

267

M

11 0- 0

20:57.8

12

Raegan Irwin

Dahlgren IL

125

M

12 0- 0

20:59.6

13

DANIEL JANSEN

237

M

13 0- 0

21:31.5

14

Nick Anson

9

M

14 0- 0

21:36.5

15

Jack Simpson

270

M

15 0- 0

21:36.8

16

LANCE MATTINGLY

170

M

16 0- 0

21:42.3

17

NICK KANE

169

M

17 0- 0

21:43.5

18

Henry Jackson

10

M

18 0- 0

21:47.0

19

Zach Langa

216

M

19 0- 0

21:48.5

20

Gabe Fieber

215

M

20 0- 0

21:52.5

21

Luke Bartens

Steeleville IL

290

M

21 0- 0

22:07.7

22

Nolan Brookman

260

M

22 0- 0

22:21.0

23

Benjamin Konvalinka

14

M

23 0- 0

22:21.9

24

Will Jones

Dahlgren IL

128

M

24 0- 0

22:22.3

25

DREW RIECHMANN

241

M

25 0- 0

22:23.6

26

Matt Nunn

266

M

26 0- 0

22:25.3

27

Logan Schoenbeck

268

M

27 0- 0

22:34.6

28

NATHAN LINTKER

238

M

28 0- 0

22:43.4

29

Ian Stover

127

M

29 0- 0

22:51.8

30

Brandyn Wiseman

12

M

30 0- 0

23:02.1

31

Dylan Halley

Mcleansboro IL

129

M

31 0- 0

23:02.4

32

Austin Stanley

Macedonia IL

130

M

32 0- 0

23:11.0

33

Robbie Axtell

289

M

33 0- 0

23:18.7

34

Connor Giblin

13

M

34 0- 0

23:19.3

35

VICTOR SANCHEZ

171

M

35 0- 0

23:19.6

36

ETHAN BENING

232

M

36 0- 0

23:32.7

37

KOLE JACKSON

236

M

37 0- 0

23:37.6

38

Jadah Heidel

225

F

1 0- 0

23:42.1

39

Kylie Kozuszek

228

F

2 0- 0

23:50.2

40

NICHOLAS BARTELSMEYER

174

M

38 0- 0

23:53.6

41

Avery Meade

230

F

3 0- 0

24:16.0

42

Clayton Cross

131

M

39 0- 0

24:58.4

43

COLTON HAUGHT

173

M

40 0- 0

26:07.9

44

Seth Davenport

132

M

41 0- 0

27:58.3

45

Laney Wagner

22

F

4 0- 0

28:04.1

46

KANE KONKEL

172

M

42 0- 0

28:43.2

47

Micah Arnold

221

F

5 0- 0

29:09.3

48

Maddi Jo Maxwell

Macedonia IL

141

F

6 0- 0

29:30.0

49

Ryan Lewis

93

M

43 0- 0

30:57.4

50

KAELYN HOPPER

184

F

7 0- 0

31:37.9